Přátelský oheň
 Fórum
 Akce
 Sluneční louka
14/2005 (2.-4.9.)
Limonádový Joe - Křičeň (Pardubicko)
Imrahil & Robin & Kulička & Anička & Saki
-příprava
-stavba
-přátelák
-po akci
-recenze Lucky
-bonus

Nepřihlášený uživatel
přihlásit registrovat
uživatelé

Přihlášení
 Uživatel:
 Heslo:
 Pamatuj si:
  žádné údaje
  uživatele
  uživatele a heslo
  autologin
 Uchovej údaje:
  v cookies
  dle IP na serveru

Nepřihlášený uživatel
 registrovat uživatelé
Přátelák 2005
průběh akce

Pátek-příjezd
Hradec Králové, tři čtvrtě na sedm pátek večer. Přijíždí bílá Jawa. Jezdec se převlékne do kvádra se šerpou a nasadí si klobouk :). No a teď najít všechny kterí k nám patří. Skutečně, pod pietou stojí zajímavá skupinka oblečená jako na divoký západ s odloženými batohy. Po čase přijíždí i Anička, rozdáváme lístky a vedeme celou skupinku asi pětadvaceti lidí k autobusu. Poté sedám na Inkvizitora a vedu autobus na místo jako slavnostní předvoj. A i tady už začíná být živo, někteří se nespoléhali na cestovku LimoWest a doráží autem. Na místě roste veliký vojenský stan co právě přivezl Zbynďa. Nyní je naší milou povinností ještě jednou všechny uvítat v Stetson City a zároveň je skásnout o 100Kč za které každý obdržel $40 Stetson City. To není špatný kurz, že?Pátek-večer
Večer se rozjel, pro začátek stačí že je otevřený bar, za barpult se postavil Emil a za nedlouho už se také začalo vydávat jídlo z kuchyně. Všechno je v pohodě, v městečku krásně svítí olejové lampičky a petrolejky, ale ouha. Není žádné pořádné elektrické světlo. Nedá se nic dělat, Robin večer vyráží do nonstop Tesca a mezitím je volná zábava. Škoda, večerní scénka a zábava se tak o dost opozdila.
V 11 večer už se ale podařilo nainstalovat přivezený halogen a budiž... Ještě chvíli domlouvání a scénka může začít. Zbytečné je popisovat skvělé výkony herců, vše se podařilo zaznamenat.
Sotva odešel na závěr Hefftík z baru coby Limonídový Joe, Whisky tým zahájil masovou náborovou akci, a podařilo se mu přetáhnout na svoji stranu budoucí nejlepší dealery.
Večer se pak dál hrálo u ohně i u baru a taky se bumbalo a vůbec se veselilo, já si ještě pamatuju jak jsem se dlouho po půlnoci v podroušeném stavu snažil sepsat narychlo sobotní vydání Přátelínu.Sobota-dopoledne
Po ránu, po svépomocné snídani, začalo vykládání pravidel hry, a já jako starosta jsem promluvil k občanům z balkónu hotelu. Vyjasnili jsme si herní nejasnosti, vysvětlili jme Whiskole, že opravdu další tým neberem a mohli začít soutěže. Z ranního úvodu se nám sešlo větší množství záběrů.
První soutěž osobně uvedl sheriff (Robin) a jednalo se o dostihy dvojicí přes překážky postavené poblíž ohně.
Po dostihách se rozeběhly individuální soutěže. Úkolem bylo na chůdách ve dvojici přepravit zásilku whisky nebo Kolaloky, přepravit podobně na čas sud tohoto nápoje, proslavit se střelbou ze vzduchovky popřípadě uměním v šipkách v hodu na kolo štěstí, oblíbená byla soutěž v rychlopití na kterou bylo třeba vyzvat soutěže z protějšího družstva.
Nejlepší záběry jsem si dovolil přetvořit do formy grotesky a musím vám říct, Chaplin by z nás měl asi radost. Doporučuji shlédnout (dostihy, chůdy, sud).
K tomu aby bylo možné soutěžit, všichni dealeři museli nejdříve získat akční body u pana starosty. Za to musel každý vystavit směnky ve kterých se zavázal k určité službě nebo činnosti pro držitele. Během dopoledne se zaplnila celá jedna stěna vystavenými směnkami a některé z nich byly skutečně originální.
Už od začátku začal získávat tým whisky náskok před Kolalokou, to se postupně během dne prohlubovalo až nebylo o vítězi pochyb. Kolem jedné hodiny soutěžní tempo zpomalilo a všichni se začali věnovat takové bohulibé činnosti jako je oběd. Během této doby vznikly i tyto záběry dokumentující polední pohodku.Sobota-odpoledne
Po obědě ještě nějakou dobu pokračovaly soutěže. První byla skupinová soutěž "zařaď správně město do státu v USA" a druhé bylo očekávané "mučeníčko". 6 dobrovolníků bylo mučeno ostatními ve stylu Limonádového Joa a výsledná "díla" byla obdivuhodná.
Po mučení byla chvilku pauza a kolem čtvrté začala Přátelácká porta. Byla rozdělena na 3 části, autorskou, dětskou a interpretační. Já osobně jsem se nejvíc těšil na autorské písně kamarádů a nebyl jsem zklamán. Podařilo se to hezky.


Sobota-večer
Po večeři opět byla chvíli pauza, kdy bylo potřeba připravit vše pro zapálení slavnostního ohně. Celkově program nabral skluz a to se teď projevilo, když oheň vzplál až asi hodinu po soumraku. Jednalo se o překrásnou hranici z břízy a o zapálení jsme poprosili Hefftíka. Zazpívali jsme si Vlajku, všechno podle tradice, pak jsme rozdali placky od Áji nejlepším zpěvákům a dealerům a začalo takové ohňové hraní. Pro mě pak příprava na scénku, kterou jsem měl sehrát s Hrabjetem a na dražbu, ta začala ca 2 hodiny po zapálení ohně a trvala přes hodinu. Každý si přišel na své a nakoupil si výhodně nabízené směnky (obzvláště ti co bodovali v soutěžích a vydělali si hodně jako dealeři). Některé úkoly se rovnou začaly vykonávat.
Hned po dražbě jsme se s Hrabjetem pustili do připravené scénky Úpír a vlkodlak, nebyli jsme na ni moc připravení ale myslím že, se docela povedla.
Po té už začal volný program countrybálu a ze mě mohly spadnout všechny povinnosti, konečně jsem se mohl bavit. Oslavil jsem to tanečkem se Sakim.
Dál už ti co chtěli tancovali, ti co chtěli hráli, dlouho přes noc ještě probíhala v městečku zábava až mě nakonec Saki uložil do spacáku a šel také jako poslední spát...Neděle-ráno
V neděli bylo pro mnohé vstávání poměrně bolestivé, Zelda tohoto využil a tak vzniklo mnoho zákeřných fotek. O půl desáté ale všichni už jakž takž fungovali tak jsme se pustili do společného focení. Vyšli z toho poměrně pěkné snímky jak před Trigger whisky saloonem tak před Kolaloka saloonem.
Pak už začali někteří odjíždět ostatní se jako mravenečci vrhli na městečko a to během několika hodin zcela zmizelo, byl to úžasnej pohled na to co jsme stavěli tak dlouho (bourání).
Díky mnoha ochotných rukám rychle zmizel stan, stěny saloonu a pustili jsme se do lešení. Přestal existovat i záchod. Po poledni se už jenom nakládalo dříví, pak lešení a odvezli jsme je zpět do Dohalic, navečer jsme pak hodili ke Zbynďovi piáno a věci na Louku. K soumraku ještě Robin naložil a odvezl stan takže jsem zde nakonec zůstal sám s Luckou a pár hromadami věcí.... The end :).Příprava Stavba Přátelák Po akci    Recenze od Lucky             Bonusová příloha (co jste si nevzali na památku)
IIS - Imrahilovy integrované stránky (2006) - Stránky Přátelských ohňů